پلکسرپلاس،راهکارنوین درمان شلی و افتادگی پوست

folder_openپلکسر پلاس
commentبدون دیدگاه
تاثیر پلکسر پلاس فرکشنال پلک چشم

درمان افتادگی پلک بدون جراحی ؟!

این خبر درسال های اخیر،توجه افراد زیادی را به خود جلب کرده است. افتادگی پلک دومین جراحی زیبایی پرطرفدار پس از جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) است.  پلکسر،نام دستگاهی است که جایگزین جراحی بلفاروپلاستی شده است. دستگاه پلکسر ساخت کمپانی GMV ایتالیا ست و امروزه کاربردهای دیگری علاوه بر بلفاروپلاستی (شلی و افتادگی پوست) مثل رفع چین وچروک دور دهان،دور چشم و خطوط پیشانی وخط اخم و … درطب زیبایی پیداکرده است و روز به روز هم به کاربردهای آن افزوده می شود. ما در کلینیک پوست،مو و زیبایی دکتر قانعی در غرب تهران، علاوه بر ارائه این خدمت (بااستفاده از دستگاه پلکسر پلاس فرکشنال مدل 2019) مطابق با استانداردهای روز دنیا و همگام با کشورهای پیشرفته به شما عزیزان، قصد داریم طی مجموعه مقالاتی، شما را با این تکنولوژی جدید و کاربردهای متنوع پلکسرپلاس آشنا کنیم. لطفاً  با ما همراه شوید.

شلی و افتادگی پوست

افتادگی پلک:

با افزایش سن، آناتومی صورت دچار تغییراتی می‌شود که چندان خوشایند نیست .کانون این تغییرات که به مرور زمان روی می‌دهد، چشم‌ها هستند و در واقع این عبارت که «چشم‌ها سن را لو می‌دهند» ازهمین واقعیت می آید.افتادگی پوست پلک و چین وچروک اطراف چشم،،یکی از شایعترین شکایات مراجعین به کلینیک های زیبایی است. تا پیش از پلکسر، پاسخی که پزشکان به این شکایت می دادند

تزریق بوتاکس برای رفع خطوط داینامیک(ناشی لز میمیک طبیعی صورت مثل خندیدن واخم کردن) . بالابردن مختصر دم ابرو (ناشی از انقباض آنتاگونیستیک  عضلات لترال پیشانی) بود و درصورتیکه شلی و افتادگی پوست بود. یا  مشکل با بوتاکس قابل رفع نبودجراحی بلفاروپلاستی به عنوان آخرین راه حل، معرفی می شد.بسیاری از بیماران و پزشکان به دلایل مختلف، تمایل به انجام جراحی ندارند و معتقد هستند؛جراحی صرفنظر از مهارت وتخصص جراح.به دلیل عوارض اجتناب ناپذیر و غیرقابل پیش بینی که در ماهیت هرنوع جراحی ودستکاری بدن است باید همواره به عنوان راه آخر و مختص شرایط ناگزیر، باقی بماند،بنابراین معمولا” بیشتراین افراد،از پیگیری درمان منصرف می شدند. پلکسر در واقع پاسخ مناسب به این نیاز است

سال هاست که پزشکان به دنبال ابداع روش هایی هستند که با کمترین دستکاری و حداقل آسیب به بافتهای بدن ، بتوانند به نتایج درمانی موردنظر دست پبدا کنند؛ابداع روشهایی مانند پلکسر، انواع لیزرها ،وسایل آندوسکوپیک و ابزارهای روبوتیک به منظور رسیدن به بافت هدف به جای پاره کردن وبریدن پوست وعضلات و شکستن استخوان ها از همین دست است وشاید در آینده نیاز به جراحی وتحمیل آسیب به بدن توسط پزشکان به طور کامل به تاریخ بپیوندد.

«جراحی نرم» جایگزین جراحی به شیوه سنتی:

به درمان‌های غیرجراحی که نتایجی مشابه با جراحی در پی دارند اما دوران نقاهت طولانی ،بیهوشی عمومی وعوارض ناخواسته جراحی‌های سنتی را ندارند، «جراحی نرم» گفته می‌شود.امروزه بیماران بیش از هر زمان دیگری،درباره درمان‌های زیبایی اطلاعات کسب می کنند و روشهایی را ترجیح می دهند که آنها را با عوارض ناخواسته! سورپرایز نکند،دوران نقاهت (down time) طولانی نداشته باشد و کم هزینه باشد.

بیایید ببینیم چه موضوع ویژه‌ای درباره لیفت پلک به روش غیرجراحی با استفاده از پلکسر وجود دارد که تا این حد آن را بر سر زبان‌ها انداخته است:

شلی و افتادگی پوست

مشکل پلک‌های افتاده

افتادگی پلک فوقانی در دنیای پزشکی به نام بلفاروپتوز یا همان پتوز پلک شناخته می‌شود. این عارضه می‌تواند مادرزادی (موجود در زمان تولد) یا اکتسابی (پیش‌‌رونده به مرور زمان) باشد. سرعت پیشرفت این عارضه متغیر است و ممکن است سال‌ها به طول بیانجامد.افزایش سن رایج‌ترین دلیل بروز افتادگی پلک است.بعضی افراد از سی سالگی به بعد (یا حتی زودتر) متوجه تغییرات پوست پلک شان می شوند که به آن بلفاروپتوز زودرس می گویند؛ولی عموما” افتادگی پلک از چهل سالگی شروع شده وبعداز پنجاه سالگی تشدید می شود.

افتادگی پلک صرفا” یک مشکل زیبایی نیست و گاهی زندگی روزمره و شغلی فرد مبتلا را تحت تأثیر قرار می دهد.در صورت عدم درمان،شلی وافتادگی پوست پلک بیشتر و بیشتر شده ، بطوریکه ممکنست باعث محدودیت میدان دید و ایجاد مشکلاتی در دید جانبی(مثل ایجاد مشکل در هنگام عبور از خیابان،که علاوه بر مقابل لازمست طرفین خود را هم ببینیم) بشود. گاهی افتادگی پلک در عملکرد بینایی افراد اختلال ایجاد می کند و باعث خستگی زودرس چشم ها و سردردهای مزمن می شود.

بلفاروپلاستی چیست؟

روش جراحی

جراحی سنتی بلفاروپلاستی می‌تواند به بازسازی پلک بالا، پایین یا هر دو پلک کمک کند. این کار به واسطه برداشتن بافت اضافه‌ای که باعث بروز نقص‌های عملکردی و ز ویبایی شده انجام می‌شود. جراحی همیشه تحت بیهوشی عمومی در اتاق عمل صورت می‌گیرد. حین عمل، بافت ناخواسته با استفاده از چاقوی جراحی بریده می شود و سپس دو طرف پوست بریده شده، بخیه می‌شود.

بلفاروپلاستی به روش جراحی توسط جراح پلاستیک متخصص جراحی‌های صورت انجام می‌شود و به مهارت و دانش بسیار بالا درباره آناتومی پلک نیاز دارد. این جراحی به هیچ وجه ارزان نیست و مانند هر جراحی دیگر خطرات معمول مربوط به خود را به همراه دارد. از عوارض جدی ناشی از جراحی می‌توان خطر بر جا ماندن اسکار، عفونت، خونریزی و آسیب‌های عروقی و عصبی را نام برد. سایر عوارض این جراحی عبارتند از خشکی چشم، عدم تقارن پلک‌ها و پتوز ابرو یا پلک.

درتصویر پایین،مراحل جراحی بلفاروپلاستی بصورت شماتیک نشان داده شده است:

دوران نقاهت جراحی بلفاروپلاستی

طول دوران نقاهت لیفت پلک به روش جراحی بلفاروپلاستی قابل ملاحظه است.درد بعدازعمل، تورم شدید پلک ها بعدازعمل که معمولا”چندهفته طول می کشد، بسته بودن چشم ها ونیاز به داشتن همراه درچندروز اول بعدازعمل و عدم امکان حضوردرمحل کار از مشکلات این عمل است.برای توضیح عملی وملموس دوران نقاهت بعداز بلفاروپلاستی می توان گفت: بیمار یک هفته بعدازعمل می‌تواند از خانه خارج شود،سه هفته بعدازعمل می‌تواند معاشرت اجتماعی داشته باشد و بعد از سه ماه می‌تواند در عکس‍های تکی و دسته‌جمعی حضور یابد.همانطورکه میبینید سپردن پلک ها به تیغ جراحی.چندان هم ساده نیست با این حال جراحی بلفاروپلاستی هنوز هم در مواردی تنها راه چاره بوده وگریزی از آن نیست.

جراحی نرم به وسیله پلکسر چیست؟

پلکسر دستگاهی است که از پلاسما برای تاثیرگذاری بر پوست استفاده می‌کند. شاید باشنیدن “پلاسما ” به یاد فیلم‌های علمی-تخیلی بیفتید، اما در واقع پلاسما چیزی جز یک پدیده طبیعی ساده نیست.

ما در کلینیک زیبایی الناز امیرخیزی، با انجام خدمات حرفه ای شلی و افتادگی پوست در خدمت مشتریان عزیز می باشم. لطفا جهت کسب اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

همچنین میتوانید نمونه کار را درشلی و افتادگی پوست صفحه نمونه کار های ما و اینستاگرام الکلینیک مشاهده نمایید.

#شلی و افتادگی پوست

Tags: , ,
اینستاگرام
آپارات

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست