لیزر الکساندرایت و رفع موهای زائد بدن

folder_openپیلینگ کربن, رفع مو های زائد
commentبدون دیدگاه
لیزر
  • وجود موهای زائد در قسمت هایی از بدن مانند بالای لب ها.چانه، گونه ها، پشت، پاها، انگشت ها و غیره کاملا طبیعی است. زیاد یا کم بودن میزان این موهای زائد علل مختلفی دارد، از جمله ژنتیک. برخی داروها مانند داروهای استروئیدی و نوسانات هورمونی و سندروم تخمدان پلی کیستیک. روش های زیادی برای رفع موهای زائد وجود دارد که لیزر الکساندرایت و نیز یکی از انهاست در اکثر این روش. ها در نهایت موی زائد مجدد رشد می کند.

تراشیدن یا شیو کردن

موهای زائد که مهم ترین عارضه ناشی از آن رشد موهای زیر پوستی است.

بند انداختن یا استفاده از نخ

این روش زمانی موثر است که میزان موهای زائد خیلی کم است و موها نازک هستند.اما روش مفیدی برای قسمت های بزرگ تر بدن نیست و همچنین یک روش دردناک و وقت گیر است. بند انداختن ممکن است منجر به بروز اسکار و همچنین رشد موهای زیر پوستی شود.

کرم های موبر

به این صورت عمل می کنند که ماده شیمیایی موجود در این کرم ها، ساقه موهای زائد را در خود حل می کنند و باعث از بین رفتن آنها می شوند. استفاد نادرست از کرم ها منجر به سوختگی پوست می شود. به علاوه اگر سابقه واکنش های حساسیتی دارید، ابتدا باید مقدار کمی از کرم را روی پوست خود امتحان کنید و اگر به کرم مورد نظر حساسیت نداشتید، برای سایر بخش های بدن خود نیز مصرف کنید.

وکس 

روش دیگر برای رفع موهای زائد است. استفاده از وکس علاوه بر اینکه دردناک است، انجام آن نیز با کثیف شدن بدن و بی نظمی زیادی همراه است. به علاوه لازم است مدت زیادی صبر کنید تا موهای زائد شما به اندازه کافی رشد کرده و بلند شوند. این روش برای بخش های کوچکی مانند پشت لب روش زیاد موثری نیست.

لیزر موهای زائد چطور کار می کند؟

لیزر نوری را به رنگدانه های مو ارسال می کند، این نور در برخورد با رنگدانه ها به گرما تبدیل شده و فولیکول مو و پیاز مو را از بین می برد. این فرایند با سوزش ناگهانی همراه است که معمولا بر روی پوست های نازک کمی شدیدتر حس می شود. البته دستگاه های لیزر دارای مکانیسم خنک کننده ای هستند که به کاهش سوزش ناشی از گرمای لیزر  کمک می کند.

تعداد جلسات مورد نیاز برای لیزر موهای زائد

تعداد جلسات لیزر موهای زائد به بدن افراد بستگی دارد. میزان موهای زائد در بدن همه یکسان نیست و سرعت رشد موهای زائد نیز با یکدیگر متفاوت است. برای رهایی از موهای زائد با کمک لیزر لازم است جلسات بسته به دوره رشد موهای زائد برنامه ریزی شوند و این تعداد برای همه افراد یکسان نیست چرا که بدن ها با یکدیگر متفاوت هستند.

پس از اتمام دوره لیزر درمانی برخی افراد لازم است، برای تمدید درمان و پیشگیری از رشد موهای زائد، لیزر درمانی را یک یا دو بار در سال انجام دهند.

مزیت های لیزر موهای زائد

یکی از بزرگترین روش های استفاده از لیزر موهای زائد ماندگار بودن آن است. به علاوه این روش نه تنها تحریک پوست را در پی ندارد بلکه باعث نرمی و لطافت بیشتر پوست می شود. همچنین در روش لیزر درمانی نیازی نیست منتظر رشد موهای زائد خود بمانید بلکه قبل از مراجعه باید موهای زائد کاملا شیو شده باشند.

Tags: , ,
اینستاگرام
آپارات

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست