لاغری موضعی با مزوتراپی

folder_openلاغری موضعی با مزوتراپی
commentبدون دیدگاه
لاغری موضعی با مزوتراپی

روش های مختلفی به منظور کاهش چربی انباشته در دور شکم و سایر قسمتهای بدن بکار گرفته می شود، با اینحال استفاده از دستگاه و روشهای غیر جراحی نسبت به سایر روشها اولویت دارند.

فناوری های جدید زیادی برای کمک به افرادی که  قصد کاهش وزن خود با روش های غیرجراحی و بدون عارضه را داند ،ابداع شده اند. صرف نظر از روشهای جراحی موجود ، استفاده از روش های کاهش چربی بر اساس درجه حرارت، از جمله لیزر، فرکانس رادیویی (RF) و تکنیک های اولتراسوند، از روشهای کارامد غیر تهاجمی برای لاغری موضعی و کاهش وزن می باشد.

کارکرد و روش هر کدام از دستگاههای لاغری موضعی و کاهش وزن متفاوت است.  به عنوان مثال، دستگاههای لیزر لاغری موضعی به سلول های بدن شما کمک می کنند تا چربی های اضافی را بدون آسیب رساندن حذف کرده و با تولید کلاژن جدید پوستی صاف و سفت بدست آورید.

لاغری موضعی با جراحی یا بدون جراحی؟

از آنجا که روشهای جراحی لاغری موضعی عاری از عوارض نیستند ، بیشتر افراد ترجیح می دهند چربی های اضافی خود با استفاده از روشهای غیر جراحی کاهش دهند.

در همه روشهای جراحی و غیر جراحی باید در نظر بگیرید که هیچکدام از روشها یک شبه منجر به لاغری و کاهش وزن نمی شوند.کاهش چربی در هر قست از بدن روند صحیح و خاص خود را دارد که باید مطابق با آن اقدام نمود. چربی های  برخی نقاط بدن نمی توانند تنها با رعایت رژیم غذایی حذف شوند.

روشهای لاغری موضعی

روشها و تکنیکهای مختلفی برای لاغری موضعی وکاهش وزن استفاده می شوند که در ادامه مطلب به بررسی هر کدام از این روشها می پردازیم.

۱- کرایولیپولیز ( سرمادرمانی)

یکی از روشهای غیر جراحی برای لاغری و کاهش چربی موضعی Cryolipolysis  می باشد.  با تجه به عوارض روشهای تهاجمی تری مانند  لیپوساکشن.کریولایپولیز را میتوان تکنیکی امیدوارکننده برای حذف چربی موضعی  به صورت غیر جراحی دانست. این روش از خنک سازی و انجماد چربیبرای کاهش وزن بدن استفاده می کند.

2- دستگاه کویتیشن آر اف (RF Cavitation)

این روش که به سونوگرافی لیپوساکشن  معروف است. یک روش غیر تهاجمی برای کاهش چربی موضعی ، رفع چربی های شکم و کاهش سلولیت می باشد.

لیپوساکشن معمول ، از تیغ جراحی استفاده می کند و بالطبع عوارضی نیز بهمراه دارد در حالیکه روش کوییتیشن آراف ، از امواج اولتراسونیک بهره استفاده می کند. در این مکانیسم هیچ زخم و برشی وجود ندارد و زمان کمتری نیز صرف می شود.

۳- لیپولیز

آخرین روش برای حذف چربی های بدن لیزر لیپوساکشن می باشد. لیزر لیپوساکششن به سرعت چربی های انباشته را در هر جایی از بدن باشد ، از بین می برد و باعث محکم کردن پوست اطراف آن می شود. باید گفت که این لیزر لیپوساکشن متفاوت از لیزر موهای زائد است.

لیزر لیپوساکشن یا لیپولیز بصورت سرپایی و در کلینیک زیبایی انجام می شود و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. از این روش برای حذف چربی در مناطقی از بدن مانند چین و غبغب در زیر چانه،ران داخلی و بیرونی ،لب ها ،ساق پا ،بازو ،صورت (به استثنای اطراف چشم) ، پشت گردن استفاده می شود.

۴- دستگاه های ویبرو

انجام فعالیت های مناسب ورزشی ، از بهترین روشهای کاهش چربی و وزن است. نقطه ضعف این روش طولانی بودن زمان لازم برای نتیجه گیری می باشد.

استفاده از روش های لرزشی و ویبره برای تمرینات و کاهش وزن می تواند نتایج سریعتری بدست دهد.

تمرین با دستگاه ویبره به  تجزیه و رها شدن اسید لاکتیک در عضلات کمک می کند که سبب دستیابی به نتایج سریعتر می شود.

از دیگرمزایای دستگاه های ویبره ، افزایش سطح سروتونین است. ترشح سرتونین توسط سبب احساسات شادی و سلامتی می شود. بنابراین، هرچه بیشتراز ارتعاش دستگاه های ویبره استفاده کنید، مغز شما احساس شادی و سلامتی بیشتری ترشح خواهد نمود.

۵- لاغری موضعی شکم با ماساژ

از ماساژ دادن نیز برای کاهش و از بین بردن چربی های بدن استفاده می شود. تمرکز این روش بیشتر در محل انباشت چربی می شود.

۶- لاغری موضعی با دستگاه لیزر استرابری

لیزر استرابری از نوعی لیزر کم قدرت برای از بین بردن چربی بهره می گیرد. این روش غیر جراحی و غیر تهاجمی است و  ناراحتی و مشکلی به وجود نمی آورد.

۷- مزوتراپی

مناطقی از بدن که با رژیم لاغری سنگین ازبین نمی رود با روشی تحت عنوان لاغری موضعی با مزوتراپی  که جدیدترین روش لاغری است از بین خواهند رفت. این متد اخیرا طرفداران قابل توجی پیدا کرده است. می‌توان گفت مزوتراپی آخرین روشی است که برای لاغری موضعی ارئه شده است.

مزوتراپی شامل تزریق مقادیر میکروسکوپی انواع داروها، عصاره انواع گیاهان مختلف. داروهای هومیوپاتی و  انواع ویتامین ها در مزودرم است که لایه ای از چربی و بافت زیر پوست شما است. وقتی دارو تزریق می شود سلولهای چربی را تجزیه می کنند.در نهایت به صورت مواد زائد از بدن خارج می شوند. فرمول استانداردی برای مواد تزریق شده در مزوتراپی لاغری وجود ندارد.

مزوتراپی چیست و چگونه انجام می شود

لاغری موضعی با مزوتراپی متدی  است با میزان کم ترین تهاجم برای لاغری،که برای از بین بردن چربی‌های زائد موجود در بدن از طریق تزریق مواد شیمیای به زیر پوست و نواحی مورد نظر انجام می‌شود. مزوتراپی حاوی آنزیم‌ها، ویتامین‌ها و ماده‌ای مشتق شده ازگیاه سویا به نام فسفاتیدیل کولین که اصلی‌ترین ماده شیمیای موجود در آن است، می‌باشد.

ماده شیمیای موجود در محلول مزوتراپی لاغری (فسفاتیدیل کولین) کاملا ماده‌ای بی‌خطر است که اکثر پزشکان دوز بالای این ماده را در درمان کلسترول بالا استفاده می‌کنند.

اما چگونگی انجام این کار از طریق سوزن تزریق مزوتراپی خیلی نازک و در اندازه سوزن‌هایی که در طب سوزنی استفاده می‌شود صورت می گیرد.ابتدا قبل از تزریق مزوتراپی محل درمان را بی‌حس می‌کنند این بی حسی برای افرادی که جساس نیستند با یخ هم امکان پذیر است بعد از این مرحله تزریق صورت می گیرد. موقع تزریق نیز سوزش خفیفی ایجاد می‌شود که قابل تحمل است.

بعد از انجام تزریق در محل چربی‌های اضافی، پیوند مولکولی چربی‌ها ساختارشان از دست رفته. متلاشی شده و چربی ها تجزیه می‌شوند و از حالت جامد به مایع تبدیل می‌شوند. مدت انجام عمل مزوتراپی لاغری در حد معمول حدود ۱۵ تا ۳۰ دقیقه طول می کشد. بدن بعد از گذشت چند هفته از تزریق. ضایعات چربی را از طریق سیستم‌های تصفیه مانند کبد و روده‌ها خارج می‌کند. اکثر بیماران نتایج بهبود در چهار هفته را مشاهده می‌کنند .

کاربردهای لاغری موضعی با مزوتراپی

برخی از موارد چاقی که با تمرینات ورزشی  از بین نمی روند با روش لاغری موضعی به راحتی از بین خواهند رفت.  مزوتراپی مانند روش‌های دیگر غیرتهاجمی لاغری موضعی (لاغری با دستگاه rf، لاغری با کویتیشن، لاغری با لیزر لیپولیز و… )، نیز بیشتر برای از بین بردن چربی نواحی از بدن مورد استفاده قرار می‌گیرد . از مزوتراپی برای از بین بردن چربی‌های اضافی بازوها، ران‌ها، شکم و دور کمر بیشتر مورد استفاده قرار می‌گیرد، همچنین روشی مناسب برای درمان سلولیت می‌باشد.

در این روش پوست اطراف محل تزریق‌های مزوتراپی سفت می‌شود و ظاهری جوان‌تر وشاداب‌تر ایجاد می‌کند که موجب جوانسازی پوست نیز می‌شود بدون اینکه نیاز به لیفت و جراحی زیبایی یا لیپوساکشن داشته باشد .

اینستاگرام
آپارات

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این قسمت را پر کنید
این قسمت را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما باید با قوانین موافقت کنید.

فهرست